Wirtualny Turysta Mapa strony | Kontakt    
Bookassist
Przewodniki
 
 

Środa, 2010-05-19

Telefon coraz rzadziej do telefonowania

O ile pierwotnym zastosowaniem telefonów było prowadzenie (głosowych) rozmów telefonicznych, o tyle dzisiaj w USA (ale nie tylko tam, uważam, że poniższe dane są podobne dla całego cywilizowanego świata) większość użytkowników komórek korzysta z nich do wysyłania przede wszystkim SMSów i przeglądania stron internetowych, podaje CTIA, stowarzyszenie reprezentujące branżę telekomunikacji bezprzewodowej.
 
Dla przykładu, średnia liczba minut poświęconych na rozmowy telefoniczne spadła w ubiegłym roku (z 2.27 minuty w 2008 do 1.81 minuty w roku ubiegłym) , natomiast średnia liczba SMSów wzrosła o prawie 50%.
 
Podobne zjawisko dotyczy przekazu danych (emaile, przeglądanie stron, oglądanie transmisji video, itp.), który również przewyższył liczbę rozmów telefonicznych w ubiegłym roku.
 
Chyba najbardziej „imponujące” statystyki CTIA dotyczą wysyłania wiadomości tekstowych, przeciętny amerykański nastolatek wysyła bowiem średnio 1.500 SMSów (!) miesięcznie.
 
W tym miejscu warto więc dodać, że silnik rezerwacji hotelowych Bookassist jest już wzbogacony o aplikację pozwalającą na dokonywanie rezerwacji za pośrednictwem iPhone'a lub smartfonów z systemem Android. W marcu aplikacja została wdrożona przez austriacką sieć hoteli Arcotel.
 
 
  Kontakt z autorem   |  Drukuj   |   Komentarze (1)