Wirtualny Turysta Mapa strony | Kontakt    
Bookassist
Przewodniki
 
 

Piątek, 2010-06-25

Expedia: rezerwacje najczęściej w poniedziałek wieczorem

Czołowy internetowy pośrednik turystyczny Expedia w opublikowanym właśnie raporcie gromadzącym dane na temat transakcji na swoich 19 globalnych serwisach internetowych, podał, że finalizowanie rezerwacji hotelowych ma miejsce najczęściej (16%) w poniedziałek, a na okres szczytu przypadają w szczególności godziny wieczorne (19.00-21.00).
 
Co dziesiąty bukujący nie czeka do poniedziałku, rezerwując w sobotę, gdy tymczasem niedziela pozostaje najspokojniejszym dniem tygodnia.
 
Expedia podaje również, że większość rezerwacji w których pośredniczy, kierowana jest do hoteli 4-gwiazdkowych, a sama tylko angielska wersja serwisu (www.expedia.co.uk) pozwoliła zaoszczędzić turystom ok. 200 mln PLN w ubiegłym roku na miejscach noclegowych i biletach lotniczych (biorąc pod uwagę oferowane przez pośrednika zniżki w stosunku do cen bezpośrednio w hotelach i tych oferowanych przez linie lotnicze).
 
Już ponad połowa z 20 najpopularniejszych globalnych destynacji oferowanych przez tego pośrednika  znajduje się w Europie, a Expedia spodziewa się, że trend się pogłębi korzystając z korzystnego kursu Euro.
 
W swoim raporcie firma podała również, że brytyjscy konsumenci są narodem dokładnych planistów, dokonujących rezerwacji z dużym (nawet 3-miesięcznym) wyprzedzeniem i pamiętających o takich szczegółach jak rezerwacja miejsca parkingowego na lotnisku. Tymczasem Włosi i Francuzi zdają się iść „na żywioł”, często dokonując rezerwacji „last minute”.  
Domy modułowe najwyższych standardów i jakości
 
  Kontakt z autorem   |  Drukuj   |   Komentarze (0)