Wirtualny Turysta Mapa strony | Kontakt    
Bookassist
Przewodniki
 
 

Środa, 2010-08-04

iPhone jako klucz hotelowy (i nie tylko...)

Amerykański serwis internetowy Mashable poinformował kilka dni temu za amerykańskim biurem patentowym, że firma Apple planuje uzyskać ochronę patentową dla kilku nowych rozwiązań przygotowanych dla swojego sztandarowego produktu jakim jest iPhone.
 
Najpopularniejszy smartfon ma niedługo jeszcze bardziej ułatwiać m.in. podróżowanie, umożliwiając nie tylko dokonywanie rezerwacji np. hoteli czy biletów lotniczych (co już jest bez trudu możliwe - o tym jak działa aplikacja Bookassist dla iPhone/Android można dowiedzieć się tutaj), ale wręcz komunikować się ze sprzętem na pokładzie samolotu czy w pokoju hotelowym, jeszcze bardziej personalizując naszą podróż.
 
Jak to będzie wyglądać w rzeczywistości? iPhone pozwoli np. wybrać rodzaj jedzenia i napojów jakie zostaną podane nam na pokładzie samolotu, wybrać tytuł filmu, który umili podróż czy nawet dostosować poziom nawiewu nad fotelem.
 
Jeśli zaś chodzi o hotele, podróżujący z iPhone’m będzie mógł ustawić sobie odpowiednią temperaturę w pokoju, oświetlenie czy zamówić wybrane napoje. Wreszcie sam telefon może stać się kluczem do drzwi w pokoju hotelowym lub pilotem do TV/klimatyzacji, etc. Oczywiście komunikacja z hotelowymi systemami, np. rezerwacją stolika w restauracji, zamawianiem prania bielizny czy opłaceniem rachunków, nie będzie również niczym trudnym dla naszego telefonu.
 
Telefon zrobi więc za nas całą „czarną robotę”, a nam pozostanie czysty relaks - wygląda mi to na właściwy kierunek...
 
  Kontakt z autorem   |  Drukuj   |   Komentarze (0)