Wirtualny Turysta Mapa strony | Kontakt    
Bookassist
Przewodniki
 
 

Środa, 2013-06-05

Narzędzia ułatwiające zarządzanie w banży turystycznej. Systemy ERP dla turystyki.

W firmach zajmujących się obsługą ruchu turystycznego wszystkie działania zmierzają do pozyskania jak największej liczby zadowolonych klientów. Ostra konkurencja na rynku, stale zmieniające się preferencje turystów, a także duża ilość i stopień skomplikowania procesów biznesowych sprawiają, że aby uzyskać przewagę konkurencyjną, konieczne jest wykorzystanie nowoczesnego oprogramowania ERP wspierającego zarządzanie.

Głównymi korzyściami jakie zyskuje firma po wdrożeniu systemu ERP są:
  1. Zwiększenie sprzedaży i satysfakcji klientów poprzez wzrost standardów i skrócenie czasu obsługi klienta

  2. Wyeliminowanie pomyłek i błędów poprzez automatyzację obiegu dokumentów handlowych

  3. Skrócenie czasu obsługi procesów biznesowych w różnych obszarach działalności firmy - raz wprowadzone do systemu dane wykorzystywane są w różnych aspektach zarządzania hotelem, biurem podróży czy inną firmą z branży turystycznej

  4. Pełną kontrolę nad rozbudowaną polityką cenową – możliwość różnicowania cen, stosowania promocji i złożonych rabatów

  5. Lepsze sterowanie procesem zakupów pozwalające racjonalizować wydatki.

Warto również wdrożyć system ERP dostosowanych do obsługi urządzeń mobilnych. Stają się podstawowym narzędziem komunikacyjnym używanym w nowoczesnych firmach, niejednokrotnie ważniejszym od stacjonarnego telefonu, czy komputera. Funkcjonalność taką zapewnia dobry system ERP, który z dowolnego miejsca znacznie uelastycznia pracę naszych pracowników, gdy są w np. delegacji, czy w trakcie spotkania biznesowego, lub też managerów, niezależnie od miejsca w którym dany pracownik się znajduje.

Porównanie systemów ERP jest dość trudnym zdaniem. Dla małych i średnich przedsiębiorstw, do których zalicza się większość z firm z branży turystycznej dominując rozwiązania krakowskiej firmy Comarch oraz wrocławskiej TETA. Szczególnie ta pierwsza posiada szereg funkcjonalności sprawdzających się w branży turystycznej.

 
  Kontakt z autorem   |  Drukuj   |   Komentarze (0)