Wirtualny Turysta Mapa strony | Kontakt    
Bookassist
Przewodniki
 
 

Środa, 2013-06-05

Narzędzia ułatwiające zarządzanie w banży turystycznej. Systemy ERP dla turystyki.

W firmach zajmujących się obsługą ruchu turystycznego wszystkie działania zmierzają do pozyskania jak największej liczby zadowolonych klientów. Ostra konkurencja na rynku, stale zmieniające się preferencje turystów, a także duża ilość i stopień skomplikowania procesów biznesowych sprawiają, że aby uzyskać przewagę konkurencyjną, konieczne jest wykorzystanie nowoczesnego oprogramowania ERP wspierającego zarządzanie.

Głównymi korzyściami jakie zyskuje firma po wdrożeniu systemu ERP są:
  1. Zwiększenie sprzedaży i satysfakcji klientów poprzez wzrost standardów i skrócenie czasu obsługi klienta

  2. Wyeliminowanie pomyłek i błędów poprzez automatyzację obiegu dokumentów handlowych

  3. Skrócenie czasu obsługi procesów biznesowych w różnych obszarach działalności firmy - raz wprowadzone do systemu dane wykorzystywane są w różnych aspektach zarządzania hotelem, biurem podróży czy inną firmą z branży turystycznej

  4. Pełną kontrolę nad rozbudowaną polityką cenową – możliwość różnicowania cen, stosowania promocji i złożonych rabatów

  5. Lepsze sterowanie procesem zakupów pozwalające racjonalizować wydatki.

Warto również wdrożyć system ERP dostosowanych do obsługi urządzeń mobilnych. Stają się podstawowym narzędziem komunikacyjnym używanym w nowoczesnych firmach, niejednokrotnie ważniejszym od stacjonarnego telefonu, czy komputera. Funkcjonalność taką zapewnia dobry system ERP, który z dowolnego miejsca znacznie uelastycznia pracę naszych pracowników, gdy są w np. delegacji, czy w trakcie spotkania biznesowego, lub też managerów, niezależnie od miejsca w którym dany pracownik się znajduje.

Porównanie systemów ERP jest dość trudnym zdaniem. Dla małych i średnich przedsiębiorstw, do których zalicza się większość z firm z branży turystycznej dominując rozwiązania krakowskiej firmy Comarch oraz wrocławskiej TETA. Szczególnie ta pierwsza posiada szereg funkcjonalności sprawdzających się w branży turystycznej.

 
  Kontakt z autorem   |  Drukuj   |   Komentarze (0)
 
Czwartek, 2010-08-05

Pięć eksabajtów danych co dwa dni

Eric Schmidt, dyrektor zarządzający Google, podczas wczorajszego wystąpienia na konferencji Techonomy w kalifornijskim Lake Tahoe, przedstawił imponujące statystyki. Zdaniem Schmidt’a, ludzkość generuje obecnie co dwa dni tyle informacji, ile tworzyła w sumie od zarania dziejów do roku 2003! Schmidt określa tę wielkość jako pięć eksabajtów danych. Jeden eksabajt (EB) to trylion bajtów. Tak, „jedynka” i 18 „zer”…
 
Za taki natłok informacji w ostatnich latach odpowiedzialne są, jego zdaniem, przede treści generowane przez użytkowników za pośrednictwem tzw. „social media”.
 
 
  Kontakt z autorem   |  Drukuj   |   Komentarze (0)
 
Środa, 2010-08-04

iPhone jako klucz hotelowy (i nie tylko...)

Amerykański serwis internetowy Mashable poinformował kilka dni temu za amerykańskim biurem patentowym, że firma Apple planuje uzyskać ochronę patentową dla kilku nowych rozwiązań przygotowanych dla swojego sztandarowego produktu jakim jest iPhone.
 
Najpopularniejszy smartfon ma niedługo jeszcze bardziej ułatwiać m.in. podróżowanie, umożliwiając nie tylko dokonywanie rezerwacji np. hoteli czy biletów lotniczych (co już jest bez trudu możliwe - o tym jak działa aplikacja Bookassist dla iPhone/Android można dowiedzieć się tutaj), ale wręcz komunikować się ze sprzętem na pokładzie samolotu czy w pokoju hotelowym, jeszcze bardziej personalizując naszą podróż.
 
Jak to będzie wyglądać w rzeczywistości? iPhone pozwoli np. wybrać rodzaj jedzenia i napojów jakie zostaną podane nam na pokładzie samolotu, wybrać tytuł filmu, który umili podróż czy nawet dostosować poziom nawiewu nad fotelem.
 
Jeśli zaś chodzi o hotele, podróżujący z iPhone’m będzie mógł ustawić sobie odpowiednią temperaturę w pokoju, oświetlenie czy zamówić wybrane napoje. Wreszcie sam telefon może stać się kluczem do drzwi w pokoju hotelowym lub pilotem do TV/klimatyzacji, etc. Oczywiście komunikacja z hotelowymi systemami, np. rezerwacją stolika w restauracji, zamawianiem prania bielizny czy opłaceniem rachunków, nie będzie również niczym trudnym dla naszego telefonu.
 
Telefon zrobi więc za nas całą „czarną robotę”, a nam pozostanie czysty relaks - wygląda mi to na właściwy kierunek...
 
  Kontakt z autorem   |  Drukuj   |   Komentarze (0)
 
Piątek, 2010-06-25

Expedia: rezerwacje najczęściej w poniedziałek wieczorem

Czołowy internetowy pośrednik turystyczny Expedia w opublikowanym właśnie raporcie gromadzącym dane na temat transakcji na swoich 19 globalnych serwisach internetowych, podał, że finalizowanie rezerwacji hotelowych ma miejsce najczęściej (16%) w poniedziałek, a na okres szczytu przypadają w szczególności godziny wieczorne (19.00-21.00).
 
Co dziesiąty bukujący nie czeka do poniedziałku, rezerwując w sobotę, gdy tymczasem niedziela pozostaje najspokojniejszym dniem tygodnia.
 
Expedia podaje również, że większość rezerwacji w których pośredniczy, kierowana jest do hoteli 4-gwiazdkowych, a sama tylko angielska wersja serwisu (www.expedia.co.uk) pozwoliła zaoszczędzić turystom ok. 200 mln PLN w ubiegłym roku na miejscach noclegowych i biletach lotniczych (biorąc pod uwagę oferowane przez pośrednika zniżki w stosunku do cen bezpośrednio w hotelach i tych oferowanych przez linie lotnicze).
 
Już ponad połowa z 20 najpopularniejszych globalnych destynacji oferowanych przez tego pośrednika  znajduje się w Europie, a Expedia spodziewa się, że trend się pogłębi korzystając z korzystnego kursu Euro.
 
W swoim raporcie firma podała również, że brytyjscy konsumenci są narodem dokładnych planistów, dokonujących rezerwacji z dużym (nawet 3-miesięcznym) wyprzedzeniem i pamiętających o takich szczegółach jak rezerwacja miejsca parkingowego na lotnisku. Tymczasem Włosi i Francuzi zdają się iść „na żywioł”, często dokonując rezerwacji „last minute”.  
Domy modułowe najwyższych standardów i jakości
 
  Kontakt z autorem   |  Drukuj   |   Komentarze (0)
 
Środa, 2010-05-19

Telefon coraz rzadziej do telefonowania

O ile pierwotnym zastosowaniem telefonów było prowadzenie (głosowych) rozmów telefonicznych, o tyle dzisiaj w USA (ale nie tylko tam, uważam, że poniższe dane są podobne dla całego cywilizowanego świata) większość użytkowników komórek korzysta z nich do wysyłania przede wszystkim SMSów i przeglądania stron internetowych, podaje CTIA, stowarzyszenie reprezentujące branżę telekomunikacji bezprzewodowej.
 
Dla przykładu, średnia liczba minut poświęconych na rozmowy telefoniczne spadła w ubiegłym roku (z 2.27 minuty w 2008 do 1.81 minuty w roku ubiegłym) , natomiast średnia liczba SMSów wzrosła o prawie 50%.
 
Podobne zjawisko dotyczy przekazu danych (emaile, przeglądanie stron, oglądanie transmisji video, itp.), który również przewyższył liczbę rozmów telefonicznych w ubiegłym roku.
 
Chyba najbardziej „imponujące” statystyki CTIA dotyczą wysyłania wiadomości tekstowych, przeciętny amerykański nastolatek wysyła bowiem średnio 1.500 SMSów (!) miesięcznie.
 
W tym miejscu warto więc dodać, że silnik rezerwacji hotelowych Bookassist jest już wzbogacony o aplikację pozwalającą na dokonywanie rezerwacji za pośrednictwem iPhone'a lub smartfonów z systemem Android. W marcu aplikacja została wdrożona przez austriacką sieć hoteli Arcotel.
 
 
  Kontakt z autorem   |  Drukuj   |   Komentarze (1)
 
Tematy poruszane na naszym blogu:

- Hotele coraz droższe. Koniec kryzysu?
- 400 mln użytkowników Facebook'a nie robi wrażenia na polskich firmach
- Czy warto promować hotel w sieciach reklamy kontekstowej?
- Blogowanie jest passe, komunikacja przyszłości jest „zwięzła” i mobilna
- Nie tylko Google
- Drastyczny spadek cen noclegów w internecie utrzymuje się
- Google 'szuka' w czasie rzeczywistym
- Szósty zmysł
- Czas na rezerwacje hotelowe przez telefony komórkowe
- Internauci a rezerwacja noclegów
- Płatne wyniki wyszukiwania skuteczniejsze od naturalnych
- Nieunikniony wzrost znaczenia bezpieczeństwa cyfrowego w hotelarstwie
- Przeglądający kontra bukujący
- Travel metasearch czyli metamorfoza rezerwowania podróży
- Co potrafi obibuk?
- Rok 2009 stracony dla turystyki biznesowej?
- Skuteczna reklama kontekstowa
- Promocja w sieci: najtańszy hotel na świecie?
- Film video skuteczną formą promocji hotelu w Internecie
- Czy obniżki cen pokoi są jedyną receptą na kryzys?
- Ścieżki wirtualnego turysty
- Tu recepcja, proszę... czekać!
- Krótki przewodnik po GDS-ach
- Jak dodać hotel do map Google?
- Sposoby reakcji na negatywne opinie o hotelu w Internecie
- Obyś żył w ciekawych czasach... czyli e-kwipunek antyrecesyjny
- Pułapki technologii flash na stronie hotelu
- Gwarancja najniższej* ceny a potęga internetu
- PCI DSS - czy hotele są świadome swoich obowiązków?
- Bezpieczne sposoby zabezpieczenia rezerwacji i pobierania zaliczek
- Demaskujemy mity turystyki online
- Strona internetowa hotelu w czasach recesji
- Travel 2.0 nie jest chwilową modą
- Jak przyciągnąć klientów biznesowych?
- Reklama na lokalnych stronach jest skuteczniejsza