Wirtualny Turysta Mapa strony | Kontakt    
Bookassist
Przewodniki
 
 
Wtorek, 2009-06-02    
Krakowski hotel Amber notuje sześciokrotny wzrost liczby rezerwacji online
18-pokojowy hotel Amber, położony w centrum Krakowa, uruchomił w połowie maja br. nową wersję swojej strony internetowej, dostępną pod adresem: www.hotel-amber.pl. Wygląd i funkcjonalność odświeżonej strony zostały zaprojektowane przez firmę Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) w ramach usługi Site Builder. Natychmiast od momentu uruchomienia nowej wersji znacznie wzrosła sprzedaż pokoi hotelowych przez ten kanał dystrybucji. Liczba rezerwacji online w drugiej połowie maja w stosunku do pierwszych dwóch tygodni tego miesiąca zwiększyła się o … 600%!
 

Rzut ekranu: po prawej stronie nowa strona internetowa www.hotel-amber.pl, po lewej jej poprzedniczka.

 

Efekty przerosły nasze oczekiwania. Przede wszystkim, nie spodziewaliśmy się, że inwestycja w nową stronę zwróci nam się w przeciągu kilku dni”, mówi Magdalena Lipiarz, manager hotelu Amber.

 
„Przykład hotelu Amber pokazuje, że w internecie również obowiązuje zasada tzw. „pierwszego wrażenia”. Potencjalny klient jest w stanie już po kilku sekundach spędzonych na stronie internetowej ocenić hotel i jego ofertę. Od jej wyglądu i funkcjonalności zależy więc bardzo dużo. Kluczowa przy tym jest także łatwość w nawigacji bowiem, jak pokazują wyniki badania firmy iPerceptions opublikowane w ubiegłym miesiącu, aż jeden na dwóch użytkowników strony nie radzi sobie z procesem rezerwacji online na stronie hotelu”, wyjaśnia Łukasz Kidoń, współwłaściciel firmy Wirtualny Turysta. 
 
---
Site Builder to usługa polegająca na projektowaniu i budowie nowoczesnej strony internetowej hotelu, która oprócz wyjątkowej szaty graficznej będzie zapewniać interaktywność w kontakcie z odwiedzającym i skuteczność w konwersji gościa strony internetowej na gościa hotelowego.
Bez odpowiednio skonstruowanej strony internetowej, wszystkie pozostałe działania w ramach strategii internetowej, których celem jest zwiększenie oglądalności i stopy konwersji, mogą nie przynosić zakładanych efektów.

Podstawowe elementy stron internetowych oferowanych w ramach usługi Site Builder:
  • system zarządzania treścią CMS (Content Management System) - jest to aplikacja internetowa, która umożliwia łatwe tworzenie i modyfikowanie dowolnych treści i elementów graficznych publikowanych na stronie z poziomu prostego edytora umieszczonego w panelu administracyjnym. Zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności posiadania fachowej wiedzy na temat zasad obsługi Photoshop'a, języka HTML czy technologii JavaScript, aby wprowadzić dowolne zmiany na stronie.
  • system rezerwacji online - nowa strona internetowa hotelu będzie wyposażona w nowoczesny system do obsługi rezerwacji internetowych.
  • elementy Travel 2.0 czyli opracowanie i wdrożenie społecznościowych elementów strony, takich jak interaktywne mapy Google API, system recenzji z pobytu gości hotelowych, blogi, filmy video i wiele innych.
---
Założona w 2003 roku w Krakowie firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) dostarcza rozwiązania technologiczne dla branży hotelarskiej (m.in. system rezerwacji online oraz projektowanie, pozycjonowanie i audyt stron internetowych), a także dla podróżujących (m.in. metawyszukiwarka www.obibuk.pl oraz lokalne portale turystyczne).